LJUSSTAKAR 1 par samt SKÅL PÅ FOT, sekelskiftet 1800/1900.

13519. LJUSSTAKAR 1 par samt SKÅL PÅ FOT, sekelskiftet 1800/1900.

Enligt uppgift troligen amerikanska.
Ljusstakar med dekor av drake, höjd ca 20 cm.
Skål i glas på fot, dekor av örnar, höjd 16 cm.

Slitage.
Glasskål med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.
Glasskål med nagg.

Antal besök: 762