LOCKBURK samt SOCKERSTRÖARE, keramik, JIE Gantofta Design Anita Nylund.
135164. LOCKBURK samt SOCKERSTRÖARE, keramik, JIE Gantofta Design Anita Nylund.
tot höjd inkl lock ca 10-14 cm.
Slitage, krackelyrer. Spricka i sockerströare. Tillverkningsdefekt/bottennagg på sockerströare. Tillverkningsspricka under glasyr på lockburk, samt bottennagg.