BORDSTELEFON, bakelit och metall, Kungliga Telegrafverkets verkstad, Nynäshamn, 1900-talets första hälft.

1351084. BORDSTELEFON, bakelit och metall, Kungliga Telegrafverkets verkstad, Nynäshamn, 1900-talets första hälft.

Höjd 32 cm. Bredd ca 26 cm.

Kraftigt slitage. Lockets undersida löst.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 32 cm. Bredd ca 26 cm.

Antal besök: 398