SKULPTUR Parian, "Drömmeri", Gustafsberg 1919.

134877. SKULPTUR Parian, "Drömmeri", Gustafsberg 1919.

Stämpel Gustavsberg 785, 1919. Tillverkade i 452 exemplar 1910 - 1926. Höjd 23,5 cm.

Smärre slitage. Minimal nagg. Spänningsspricka i tillverkningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 019