134703. DOCKSKÅP från 1930. Hantverksbyggt av snickare i Hälsingborg. Biskvidocka och dockskåpstillbehör.
Höjd 114 cm bredd 63 cm djup 44 cm. Dockans höjd 13 cm. Några möbler i metall. Dammsugare och strykjärn.
Slitage, delvis senare bemålning, sprickor, skador på möblemang.