BROSCH, silver och delvis förgylld med små turkoser (två saknas), granater, halvpärlor (två pärlor saknas), 2 små rosa safirer och glas.

133700. BROSCH, silver och delvis förgylld med små turkoser (två saknas), granater, halvpärlor (två pärlor saknas), 2 små rosa safirer och glas.

Storlek 4.5 x 7 cm. Tennlödningar.

Brooch i silver and partly gilded, with small turquoise (two stones are missing), garnets, half-pearls (two pearls are missing), 2 small pinks sapphires and glass. Tin solders.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

W.A. Bolin
Antal besök: 718