133320. GLASSERVIS, 26 delar, Orrefors + DESSERTSKÅLAR, 8 st, Signe Persson Melin "Flagg" + 7 SELTERGLAS.
Orrefors likörglas 12 st, grogglas 8 st, vinglas 6 st. Höjd 10,5-16 cm.
Dessertskålar 8 st, höjd 6,5 cm, diam 10,5.
7 selterglas.
Bruksskick, enstaka smärre nagg.