BORDSTELEFONER, 2 st, LM Ericsson, metall/bakelit, 1930-/1940-tal.

133175. BORDSTELEFONER, 2 st, LM Ericsson, metall/bakelit, 1930-/1940-tal.

Lur i bakelit, klyka och vev, tygsladd och koppling för telefonväxel. Höjd 27-29 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 262