Brunt präglat läder med beslag i mässingsfärgad metall. Tre större fack .En dragkedsförsedd innerficka. Avtagbar axelrem. Märkt på etikett "Etienne Aigner". Logo på väskan. Bredd 34 cm, djup ca 4 cm, höjd ca 28 cm.
Dustbag medföljer.
Bruksslitage,Märken och repor.
Dustbag medföljer.