SAMOVARER, 2 st bland annat Ryssland samt BORDSLAMPA, jugend.
13308. SAMOVARER, 2 st bland annat Ryssland samt BORDSLAMPA, jugend.
Lampans totala höjd ca 59 cm.
Lampa: Glaskupa ej original, lös vid kupfäste, fransskador.
Samovar med ryska stämplar framtill: Saknar delar, skador.
Samovar med stämplar ovan: Slitage.
Lampans totala höjd ca 59 cm.