VÄGGTAVLA och SKÅL, keramik, bland annat Mari Simmulsson, Upsala- Ekeby och Gefle, 1900-tal.

1330376. VÄGGTAVLA och SKÅL, keramik, bland annat Mari Simmulsson, Upsala- Ekeby och Gefle, 1900-tal.

Tavla, höjd 10 cm, bredd 26 cm
Skål, höjd 7 cm, bredd 11 cm.

tavla med nagg, i övrigt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål, höjd 7 cm, bredd 11 cm.

Antal besök: 523