WILHELM KÅGE. SERVISDELAR 3 st "PYRO" Gustavsberg, 1930/40-tal.

1330009. WILHELM KÅGE. SERVISDELAR 3 st "PYRO" Gustavsberg, 1930/40-tal.

Servisen ritades till Stockholmsutställningen.
Bredd 19, 21 och 26 cm.

bruksslitage.

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Gör en kostnadsfri värdering!

Bredd 19, 21 och 26 cm.

bruksslitage.

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Antal besök: 699