LÅNGPIPOR, 3 st, sjöskum, med silverbeslag, 1800-tal.

132976. LÅNGPIPOR, 3 st, sjöskum, med silverbeslag, 1800-tal.

Total längd 36 - 108 cm.

Piphuvud med silverbeslag 1814, 8 x 6 cm.
Piphuvud med silverbeslag 1844, ca 9 cm.
Piphuvud med silverbeslag möjligen Erik Linderoth d.ä 1938, Umeå, 17,7 x 13 cm.

Slitage, skador, spricka, lagningar, gravyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total längd 36 - 108 cm.

Antal besök: 690