Teak och teakfaner. Rektangulär form. Tre utdragbara lådor. Bakom dörrar hyllplan. 2 nycklar medföljer.
Längd 156, bredd 43, höjd 108 cm.
Repor. Avslag. Topp med fläckar. Delvis solblekt. En dörr svåröppnad (går emot bakomliggande hyllpan).
Nyckel/nycklar finns.