SVÄRD I BALJA, sk Takouba, Tuareg, 18-1900-tal.

1322320. SVÄRD I BALJA, sk Takouba, Tuareg, 18-1900-tal.

Läderklädd balja och fäste med koppar och mässingsdekor, klinga i smide. Total längd 99 cm.

Slitage samt smärre defekter förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 540