MÄSSINGSFÖREMÅL, 9 st, kandelabrar + ljusstakar + mortel.

132191. MÄSSINGSFÖREMÅL, 9 st, kandelabrar + ljusstakar + mortel.

Kandelaber för 5 ljus, , Erik Jonssons Gelbgjuteri Skara, höjd 32 cm. Kandelaber för 3 ljus, höjd 23 cm. Ett par ljusstakar, made in Sweden, höjd 20 cm, ett par ljusstakar stämplade SB, höjd 19 cm. Mortel stämplad Erik Jonssons Gelbgjuteri Skara. Underlägg, hästmotiv, skål.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 3 179