SMYCKEN, 4 delar, delvis silver. 1800/1900-tal.

132167. SMYCKEN, 4 delar, delvis silver. 1800/1900-tal.

Brosch, silver med blå emalj, svensk importstämpel, längd ca 4,5 cm.
Brosch i form av ringar, silver, nål i gulmetall, svenskt importstämpel, längd ca 2,5 cm.
Hänge, silver med emaljdekor, diameter ca 2,3 cm.
Brosch, metall, längd ca 5 cm.

Mindre emaljskador. Dekordelar saknas. Slitage, böjda nålar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 355