KOPPARSPRUTA FRÅN UBÅT U8, 1940-tal, Mässing, Karlskrona.

1320838. KOPPARSPRUTA FRÅN UBÅT U8, 1940-tal, Mässing, Karlskrona.

Kopparspruta/Smörjspruta från 1940-talet, "Ubåten U8 "Laxen" sjösattes 25 april 1944 Örlogsvarvet Karlskrona", har en längd på ca 42 cm.

Ålders- samt bruksslitage, lös topp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 876