2 st karaffer, röd samt blå, höjd ca 25 - 28 cm.
2 skålar, röda, diameter ca 16 - 19,5, höjd 13,5 - 15 cm.
10 likörglas, höjd 6 cm.
5 + 5 assietter, olika storlekar, dia 17-18 cm.
13 vinglas, höjd ca 11 cm.
4 starkvinglas, 9,5 cm.
3 starkvinglas, 9 cm.
8 starkvinglas, röd och klar glasmassa, 9,5 cm.
Enstaka mindre nagg. Bruksslitage.
10 likörglas, höjd 6 cm.
13 vinglas, höjd ca 11 cm.
4 starkvinglas, 9,5 cm.
3 starkvinglas, 9 cm.