Vitmålad metall och glas. 2 hyllplan av glas. Inrede med krokar. Höjd 171 cm, längd 62 cm, djup 36 cm.
Färgslitage. Nagg på ett hyllplan. Övre lås defekt, går ej att låsa.
Nyckel/nycklar finns.