PARTI KERAMIK, 4 delar, Kina, 13-1500-tal resp 1800-tal.

131673. PARTI KERAMIK, 4 delar, Kina, 13-1500-tal resp 1800-tal.

Skål, dosa samt 2 skedar. Skålen med grön glasyr. Resterande med dekor i underglasyrblått.

Slitage samt mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage samt mindre nagg.

Antal besök: 935