131651. KABINETTSKÅP, på benställning, 1600/1700 tal.
Fanerad i valnöt, mahogny och sköldpadda.
Längd 97 cm, höjd 40 cm, bredd 31 cm.
Höjd med benställning 110 cm.
Renoverat och kompleterat/omarbetad.
senare ställning.
repor och slagmärken.
Nyckel/nycklar finns.