Tidningsbord i två våningar med integrerad lampa, justerbar, tygskärm. Totalhöjd 133 cm, bord höjd 60, 42x42 cm. Vikt 5,2 kg.
Bruksslitage, fanérskador, lampa ej funktionstestad.