Omkrets ca 16.5 cm. Diameter på boetten 3.3 cm. Modell Vivianna, design Torun Bülow-Hübe. Stämplad GEORG JENSEN Denmark. Manuellt verk.
Lady's wristwatch in steel. "Vivianna", design Torun Bülow-Hübe. Hallmarked GEORG JENSEN Denmark. Manual movement.
Smärre bruksslitage.
Smärre bruksslitage.