MATSALSGRUPP, 7 delar, rokokostil, Alsterbro Möbler, 1900-talets andra hälft.
131382. MATSALSGRUPP, 7 delar, rokokostil, Alsterbro Möbler, 1900-talets andra hälft.
Bord fanerat med mahognybetsat trä. Rund skiva med svängda ben. Två extraskivor med sarg medföljer. Diameter 110, höjd 74 cm. Möjlig längd på bordet med extraskivor 210 cm.
Stolar, 6 st, gul klädsel.
Bruksslitage, smärre repor och märken, ena extraskivans sarg lös.
Stolar, 6 st, gul klädsel.