CLOISONNÈ, 5 delar 1900-tal, samt TALLRIK emalj 1700-1800-tal.

131317. CLOISONNÈ, 5 delar 1900-tal, samt TALLRIK emalj 1700-1800-tal.

Höjd urna inkl träsockel 23cm. Diameter 3 små fat samt skål ca 10cm. Större fat diameter 20cm.

Emaljskador. Omfattande lagningar av det äldre fatet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 646