SIDOTALLRIK, benporslin, Nobel, Karin Björquist, Rörstrand.

131264. SIDOTALLRIK, benporslin, Nobel, Karin Björquist, Rörstrand.

Vit glaserat gods. Förgyllda detaljer. Vingformad.
Längd ca 22 cm.
Bredd ca 11 cm.

Nobelservisen formgavs till Nobels 90-års jubileum 1991.

Repor. Förgyllning med nyansskillnader.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 22 cm.
Bredd ca 11 cm.

Antal besök: 1 501