SOPPTALLRIK MED LOCK, benporslin, Nobel, Karin Björquist, Rörstrand.

131235. SOPPTALLRIK MED LOCK, benporslin, Nobel, Karin Björquist, Rörstrand.

Vit glaserat gods. Förgyllda detaljer. Lock med kronformad knopp.
Höjd ca 12 cm inkl lockknopp.

Nobelservisen formgavs till Nobel 90-års jubileum 1991.

Repor. Förgyllning med nyansskillnader.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 12 cm inkl lockknopp.

Antal besök: 2 328