KARAFF MED LOCK, glas, Kjell Engman, Kosta Boda.

130580. KARAFF MED LOCK, glas, Kjell Engman, Kosta Boda.

Månformad kropp med kulformat lock. Grön glasmassa med randdekor i orangea toner. Etikettmärkt samt undersidigt signerad. Numrerad 89650.
Höjd 27 cm.

Undersidiga repor. Otydlig signering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 27 cm.

Antal besök: 1 264