CARL LOCHER. kopparstick, signerad på bladet Carl Locher.

130502. CARL LOCHER. kopparstick, signerad på bladet Carl Locher.

"Hjem over sidste Revle" Skagen 1899.. 22x32 cm.
(Signeret kunstnarstryck paa Japansk Papir af uforstaalet Plade).
En av Skagenmålarna i Danmark.
(1851-1915).

Slitage på ram, något gulnat blad.

Gör en kostnadsfri värdering!

(1851-1915).

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 3 341