JULSERVIS, Rörstrand, 4 delar, 1900-talets första hälft.

130312. JULSERVIS, Rörstrand, 4 delar, 1900-talets första hälft.

4 Delar, julporslin, Rörstrand
1 st Grötskål, diameter 21 cm
1 st Nötskål, 24 x 14 cm
1 Par parskålar, bredd 18 cm, höjd 14 cm.

Slitage, krackelerat, nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st Grötskål, diameter 21 cm
1 st Nötskål, 24 x 14 cm

Slitage, krackelerat, nagg.

Antal besök: 3 158