1302549. PRYDNADSBORD, Coffeetable, Buckeye Burlwood Table, etikettsignerat, 1900-tal.
höjd 36 cm, bredd 92 cm, Skivans tjocklek 7 cm.
oregelbunden form, exklusivt,
historik: inköpt Broadway New York, kvittokopia från 1970 finns.
mindre bruksslitage.