GOLVVAS, ARTHUR ANDERSSON, WALLÅKRA STENKÄRLSFABRIK.

1299735. GOLVVAS, ARTHUR ANDERSSON, WALLÅKRA STENKÄRLSFABRIK.

Signerad, glaserat stengods, höjd 55 cm.
Proveniens: Bo Mattssons keramiksamling, Malmö.

Insidan av mynningen med mindre avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 738