VÄGGPENDYL, nyrenässans, 1900-talets början.

129528. VÄGGPENDYL, nyrenässans, 1900-talets början.

Svärtade och skurna detaljer. Krön med örn. Vitemaljerad urtavla. Svarta numrärer. Nyckel för uppdragning medföljer.
Längd 32, bredd 16, höjd 84 cm.
Måttuppgifterna är cirkauppgifter.

Smärre repor eller bortfall. Urtavla med sprickor och missfärgningar.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 690