129318. SKÄNKSKÅP, ek/vitmålat, jugend, tidigt 1900-tal.
Skåp med vitrindörrar, skåpluckor och två lådor. Senare målat, vit lackfärg. Höjd 188 cm, bredd 90 cm, djup 51 cm.
Stämplad i låda, Falköpings Nya Möbleringsaffär.