DANSKA PORSLIN FIGURER INKLUSIVE;.

1290842. DANSKA PORSLIN FIGURER INKLUSIVE;.

Royal Copenhagen figurmodell nr. 2342 Opium Smoker av Arno Malinowski, 14cms hög,
Bing & Gröndahl vit figur av Venus, modellerad av Kai Nielsen, stämplad och märkt 108, 36.5cms hög;
Bing & Gröndahl figurgrupp av pojke och flicka, nr 1414, 17,5 cm hög (3).

Allt bra- milt slitage från hantering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dreweatts Online
Antal besök: 1 204