2 stycken guldringar i 20 karat guld med invändiga inskriptioner, Stämplar CDB V8 20K "Bäckström Stockholm 1947" samt CGH T8 20K "Hallbergs Stockolm 1945", innemått ca 16 mm, totalvikt 8,67 gram.
Mindre Bruksslitage.
Mindre Bruksslitage.