128660. BURKAR, 2 st, bl.a. "Smått och Gott", Marianne Westman, Rörstrand, 1900-tal.
"Smått och Gott", Marianne Westman, Rörstrand.
"Kaffekvarnen", Anita Nylund, Jie Gantofta.
"Smått och Gott" - Locket ej original.
"Kaffekvarnen", Locket slitet/skador. Prickar i glasyr.
Tillverkningsdefekter/bruksslitage.