128648. PARTI SMYCKEN, 7 delar, silver, bland annat armband Kalevala, Finland, 1900-tal.
4 st broscher, ca 3,5 - 5 cm.
1 par örhängen, höjd ca 15 cm.
Armband längd 16 cm.
Armring, Kalevala, Finland.
Bruksslitage, ett brosch med skada längs inre kant, armband Kalevala med buckla.