SKÅL samt FAT, porslin. Kina, 1700-tal.

12851. SKÅL samt FAT, porslin. Kina, 1700-tal.

Skål Chien-Lung, diameter 20, höjd 8,5 cm.
Fat med blomdekor, 26,5 x 21 cm.

Skål med mindre kantnagg, slitage på måleri.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 873