RISCHAR, SIEGFRIED. ”Okkarion”, litografi, signerad.

1285097. RISCHAR, SIEGFRIED. ”Okkarion”, litografi, signerad.

Riscar, Siegfried (1924-2009) - ”Ockarion”, litografi, signerad för hand i bly, daterad #19 72 och inskriven ”E.d.A.”, bladstorlek ca. 59,5 x 50 cm, arket är löst.

Foxy-färgade i botten, hörn med tejp rester (papper skadas en gång).

Gör en kostnadsfri värdering!

Adress

Friedrich-Ebert-Straße 2
61118 Bad Vilbel
Tyskland

Placering
Gemischt
Antal besök: 1 066