Riscar, Siegfried (1924-2009) - ”Ockarion”, litografi, signerad för hand i bly, daterad #19 72 och inskriven ”E.d.A.”, bladstorlek ca. 59,5 x 50 cm, arket är löst.
Foxy-färgade i botten, hörn med tejp rester (papper skadas en gång).