SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-tal.

128494. SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått av drakar. I botten Qianlongs sigillmärke. Diameter 21,5 cm.

Mindre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre bruksslitage.

Antal besök: 937