COCKTAILRING MED AMETIST, vitguld, 18K, Birger Pellas.

128250. COCKTAILRING MED AMETIST, vitguld, 18K, Birger Pellas.

Oval fasettslipad ametist i vitgulds skoning. Upphöjd fattning på genombruten skena. Stämplad JK Stockholm 1962 PELLAS.
Storlek ca 54 jmfr 17 1/4.
Vikt 26 gr.

Repor. Skena med stötskada. Sten med sprickbildning. Ametsist ej testad i spektrometer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Storlek ca 54 jmfr 17 1/4.
Vikt 26 gr.

Antal besök: 2 126