SERVISDELAR, 25 delar, porslin, "Flora", "Fasan", Old Gustavsberg. 18/1900-tal.
128222. SERVISDELAR, 25 delar, porslin, "Flora", "Fasan", Old Gustavsberg. 18/1900-tal.
3 st Skålar samt 2 fat. Längd ca 22-27 cm.
1 st Kanna
6 st Djuptallrikar, röd Fasan, diam 20,5 cm.
1 st Tefat, Willow, 15,5 cm.
6 st Djuptallrikar, blå Fasan, diam 23 cm. (Ett med nagg)
4 st Tallrikar, blå Fasan, diam 23 cm. (Två med nagg)
2 st Assietter, blå Fasan, diam 17,5 cm.
1 st Kanna
1 st Tefat, Willow, 15,5 cm.