128071. SERVISDELAR, ca 83 delar , porslin, "Uppsala", Gustavsberg.
Bestående av: 21 tallrikar, 11 djupa tallrikar (mindre), 12 djupa tallrikar (större), 11 förrättstallrikar, 7 assietter, 9 äggkoppar, 5 tekoppar med fat, 3 kaffekoppar med fat, terrin med lock, såsskål, fiskfat, uppläggningsfat.
Slitage, missfärgningar, nagg, sprickor.