DOSA, silver, Rokoko, möjligen Johan Lorenz Starin verksam 1727-62 i Stockholm.

128019. DOSA, silver, Rokoko, möjligen Johan Lorenz Starin verksam 1727-62 i Stockholm.

Musselliknande form, locket med dekor av kvinna, barn och hund. Förgylld insida. 5,5 x 7,5 x 2 cm.

Slitage, repor och bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, repor och bucklor.

Antal besök: 1 296