TEXTILIER, 2 st, bland annat broderi, Kina, 1800/1900.

127770. TEXTILIER, 2 st, bland annat broderi, Kina, 1800/1900.

Textil, grön botten. Längd 191, bredd 35 cm.
Textil, broderad dekor av bland annat blommor och figurer. Längd 207, höjd ca 45 cm.

Omfattande slitage, skador, fläckar, gröna textilen dessutom med stearinfläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 047