12757. MATSERVISDELAR, 30 delar, "Blå Blom", Rörstrand, 1900-tal.
5 tallrikar, diameter 24,5 cm. 5 djupa tallrikar, diameter 24,5 cm. 3 assietter, diameter 21 cm. 8 assietter, diameter 18 cm. 2 uppläggningsfat, 2 skålfat, 4 äggkoppar, såsskål.
Bruksslitage, naggar.