MEDALJ, Gustav II Adolf, silver, 1600-tal.

1274352. MEDALJ, Gustav II Adolf, silver, 1600-tal.

Framsidan med Kungens porträtt och baksidan med St Göran och Draken.
Diameter 4,4 cm
vikt 25 gram.

ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 4,4 cm
vikt 25 gram.

ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 2 338