PARTI KERAMIK, 8 delar, Bitossi, Aldo Londi, bl.a. Rimini Blue.

127194. PARTI KERAMIK, 8 delar, Bitossi, Aldo Londi, bl.a. Rimini Blue.

Bordsarmatur, total höjd ca 41 cm. Glödlampa från Orrefors.
Två vaser, höjd 17.5 resp. 22.5 cm.
4 ytterfoder. Från minsta till högsta; 10.5 - 12 cm.
Fat, diameter 18.5 cm.

Brukslitage invändigt i ytterfoder.
Smärre nagg och obetydliga tillverkningsdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat, diameter 18.5 cm.

Antal besök: 1 178